Peak Vitamin D3+K2

Kód: 141
Neohodnotené
€19,90
Skladom

Veľmi dôležitá kombinácia vitamínov pre zdravé kosti, imunitný systém a svaly.

Detailné informácie

Doprava zdarma
Doprava zdarma
pri nákupe nad 100 €
osobný odber
Osobný odber
po telefonickom alebo e-mailovom dohovore
tovar skladom
Tovar skladom
doručujeme do 5 dní
Unikátne produkty
Unikátne produkty
vysokej kvality

Podrobný popis

Popis produktu

Vitamín D je jednou zo základných látok pre človeka. Jeho zásoba zvyčajne nepochádza z potravy, ale hlavne zo slnečného žiarenia, a preto je vitamín D známy aj ako slnečný vitamín. Keď sa vitamín D vstrebáva cez pokožku, potom má v tele úlohu prohormónu a má množstvo úloh.

Vitamín K je tiež jednou zo základných zložiek, ktoré zvyčajne prijímame jedlom. V súvislosti s podávaním vitamínu D je nevyhnutný pre udržanie normálnych kostí a tiež zaisťuje normálnu zrážanlivosť krvi.

Štúdie preukázali, že miestna populácia je nedostatočne zásobená vitamínom D. Nepriaznivý stupeň zemepisnej šírky a dĺžky a v tejto súvislosti nepriaznivé vystavenie slnečnému žiareniu s príliš málo hodinami slnečného žiarenia sťažujú primeraný príjem. Okrem toho sme na slnku príliš málo hodín kvôli každodennému oblečeniu a pobyte v miestnostiach, ktoré znemožňuje plný prísun vitamínu D aj v slnečných mesiacoch.

Z určitých živočíšnych potravín je možné získať iba malé množstvo vitamínu D, preto je použitie doplnku, ako je vitamín D3 a K2 dokonalým spôsobom, ako vyplniť medzery v ich dodávaní. Tieto vitamíny pracujú ruka v ruke a sú v tomto produkte obsiahnuté vo vysoko biologicky dostupnej forme ako vitamín D3 a vitamín K2 (MK-7).

Tiež je známe, že v ľudskom tele existuje takmer 50 tkanív, ktoré sú vybavené receptorom pre vitamín D. Ak existujú receptory, znamená to, že vitamín D vo svojej forme ako prohormón „25-D“ je schopný prenášať určité účinky na všetky tieto tkanivá. Táto skutočnosť znamená, že v súčasnosti je dokázané, že dostatočný prísun vitamínu D má celý rad pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Prispieva nielen k udržaniu normálnej hladiny vápnika, normálnych kostí a normálnej činnosti svalov, ale tiež podporuje funkčnosť imunitného systému, podporuje zdravie zubov a preberá nezávislú funkciu pri delení buniek.

Okrem vitamínu D hrá dôležitú úlohu v metabolizme kostí aj vitamín K. Ak je nedostatok vitamínu K, nie je vitamín D schopný rozumne distribuovať zásoby vápnika v kostiach, čo bráni udržaniu zdravých kostí. Kombinované podávanie vitamínu D3+K2 sa z tohto dôvodu javí ako mimoriadne užitočné, najmä preto, že oba sú tu v najefektívnejšej forme ako vitamín D3 a vitamín K2 (MK-7).

Výhody:

 1. Podporuje normálnu hladinu vápnika v krvi
 2. Pomáha udržiavať zdravé kosti a normálnu funkciu svalov
 3. Preberá úlohu pri delení buniek
 4. Zaisťuje normálnu funkciu imunitného systému a zdravých zubov
 5. Až 5 000 IU (125 µg) vitamínu D + 150 µg vitamínu K v 1 tbl.
 6. Vysoká biologická dostupnosť
 7. Vitamín K ako MK-7
 8. Ideálny na užívanie v mesiacoch so slabým slnečným žiarením
 9. Bez aspartámu
 10. Vhodný pre vegánov
 11. Bez lepku a laktózy

Dávkovanie

Užívajte 1 tabletu denne, zapite dostatočným množstvom tekutiny.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 tbl.
Počet dávok v balení: (120 tbl.) 120
Vitamín D (5 000 IU) 125 µg
Vitamín K2 150 µg

Zloženie

Spojivá (vápenaté soli kyseliny ortofosforečnej, mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, polyvinylpyrolidón), cholekalciferol 7,3 %, menachinón-7 1,7 %, protihrudkujúce látky (hydrogenovaný kokosový olej, horečnaté soli mastných kyselín).

Informácie pre alergikov

Môže obsahovať stopy mlieka, sóje, vajec a lepku.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy. Uchovávajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov.